יום רביעי, 14 בינואר 2015

הספרים שקראתי השנה (ואתם חייבים לקרוא גם)
למי שעוקב אחריי באינסטגרם, תמיד רואה אצלי אחת לכמה זמן תמונה שלי ושל הספר הנוכחי שאני קוראת. בדרך כלל, אני קוראת ארבעה ספרים בו זמנית ומדלגת לפי מצב הרוח שלי, בין הפרוזה האחרונה ולבין 2-3 ספרים "מלמדים".
מה זה אומר ספרים מלמדים, ספרים שגורמים לי לחשוב, שמניעים לפעולה, שמכניסים לי ידע למוח או תובנות לנפש.

אז, בזכות החורף, שהוא זמן מושלם להתכרבל עם שמיכת צמר וספר טוב על הספה.
קבלו את הספרים הטובים ביותר שקראתי השנה ושאתם חייבים לקרוא גם!


1. אתה יכול לרפא את חייך, לואיז היי
לואיז היי היא סופרת המאמינה בכוח המחשבה לריפוי ושינוי חיינו. היא כתבה עוד ספרים נוספים שמוגדרים "SELF HELP" ובאים לעזור בעזרת חשיבה חיובית, ועבודה עצמית לאהוב את עצמנו ולשנות את חיינו לטובה.
את הספר הזה מצאתי ברחוב, על ספסל, כאילו חיכה לי ברגע הנכון, ביום מדויק. קראתי אותו בשקיקה, סיימתי פעם אחת, קראתי שוב כולל סימוני עמודים ומירקור משפטים חשובים ועוצמתיים.

2. הרשימה, יובל אברמוביץ'
יובלי אברמוביץ התחיל את מסעו לפני שנים כשפתח מחברת והתחיל לכתוב את כל מה שהוא רוצה להשיג בחיים, אחרי המון שנים הוא החליט גם לפתוח בלוג ולשתף את כל העולם ברשימה עדכנית של כל הדברים שהוא רוצה להשיג תוך 400 ימים ומפה לשם הבלוג הפך להיות תופעה בינלאומית עם אין ספור רשימות של אנשים מכל העולם וכך נוצר הספר " הרשימה" שמגולל את סיפורו של יובל ומלא בכלים שימושיים על איך לכתוב רשימות להגשמת החלומות שלנו, איך לכתוב את הרשימה בצורה הנכונה ביותר שיהיו גם תוצאות וסימוני וי!

3. ארבע ההסכמות - דון מיגל רואיס
ספר קצר עם 4 הבנות שכל אחד צריך להפנים כדיי לחיות חיים יותר שמחים, שלווים וטובים. הוא ספר קצר אך חשוב. מאוד.

4. לחיות מתוך שמחה + צמיחה רוחנית - סאנאיה רומן
את הספר "לחיות מתוך שמחה" קראתי בפעם הראשונה אחרי שהשתחררתי. קראתי אותו לאט, פרק פרק והתחלתי להבין איך אני רוצה לחיות, מה אני רוצה לשחרר ועשיתי את העבודה שילדה בת 20 יכולה לעשות רוחנית. אחרי שסיימתי אותו, קראתי אותו שוב בגיל 22, אח"כ שוב בגיל 24 ומאז סימנתי לי את כל הדברים החשובים בספר והוא יושב ליד המיטה שלי מאז, ממורקר, ושם בשבילי כשאני צריכה להזכיר לעצמי נקודה כזו או אחרת בנוגע לחיים שמחים.
אני חייבת הדגיש שהספרים האלו הם לא לכל אחד, לדעתי הם בספקטרום הרוחני פלוס, לכן, רפרפו בראשון ותראו אם אתם בכלל מתחברים למילים שבספר.
הספר השלישי בסדרה של הספרים האלו, הוא "צמיחה רוחנית" שאני עדיין באמצע קריאת הספר. אני קוראת אותו בקצב שלי, חוזרת על פרקים כדיי לחדד דברים מסויימים ונותנת לפרקים להתאים לי ביחס לתקופות בחיי.

5. השראה יומית- רובין שארמה 
את הספר הזה קיבלתי מאבא שלי שקיבל אותו כמתנה מהעבודה ולא התחבר, ואצלי הוא מצא מקום כבוד ממש ליד המיטה, הוא מלא משפטים מחזקים, מנחמים, מייעצים, מחדירי מוטיבציה ובעיקר מעוררי השראה!!
אני תמיד חוזרת אליו לדפדוף נוסף, שוב ושוב שוב.
דבר נוסף שאני עושה עם הספר הזה, הוא פשוט לשבת רגע, לקחת נשימה, ובהתכוונות מלאה לפתוח את הספר בעמוד רנדומלי. התשובה שחיפשתי, או השאלה שלא נשאלה ומחכה לצאת כבר תבוא אליי מהדף שמולי.

6. הצלחה - ג'נה פינקוט
אוסף מכובד של ציטוטים על הצלחה של אנשים חשובים ומוצלחים. על הישגיות, הצלחה לאורך זמן, התמודדות עם כשלון ועוד עצות מרתקות.
אז נכון, אלו לא המלצות על פרוזות וספרי מתח, אבל אלו ספרים ששינו את דרך ההסתכלות שלי על הרבה דברים בחיים, גרמו לי לעבור תקופות לא קלות ובעיקר עוררו בי השראה!
בזכות הידע שרכשתי מהספרים האלו אני שמחה יותר, מבינה יותר, יצירתית יותר ואוהבת יותר. את עצמי ואת הסובבים אותי.

אם יש לכם המלצות על ספרים דומים ששינו לכם את החיים או אפילו תרמו בשורה או שתיים לשוני גדול, שתפו אותי כאן בתגובות או בעמוד הפייסבוק.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...